سرویس و تعمیرات حرفه ای

مشکلات عمده در لپ تاپ

مشکلات عمده

در ادامه به بررسی مشکلات عمده لپ تاپ و نحوه حل آنها می پردازیم.

مشکلات عمده لپ تاپ

1. باتری شارژ نمیشود

اگر لپ تاپ شما شارژ نمی شود، ممکن است به یک باتری جدید نیاز داشته باشید. عمر باتری لپ تاپ حدود دو تا چهار سال است ، اگرچه استفاده درست و شارژ به موقع آن عمر مفید آن را تعیین می کند.

شارژ نشدن باطری لپ تاپ

  • اگر عمر مفید باتری لپ تاپ شما به پایان رسیده باشد، سیستم عامل شما ممکن است با یک علامت "X" قرمز رنگ روی نماد باتری در نوار ابزار به شما هشدار دهد. در غیر این صورت ، می توانید از یک نرم افزار استفاده کنید تا ببینید برای باتری شما چه ظرفیتی باقی مانده است.
  • تعویض باتری برای اکثر لپ تاپ ها از ساده ترین راه حل های تعمیر لپ تاپ در این مورد است. هرچند ممکن است بعضی مدل های لپ تاپ به شما اجازه بازکردن محفظه باتری را ندهد. در این صورت مجبور خواهید بود که لپ تاپ خود را به یک متخصص حرفه ای در تیم سه سوت تعمیر ارجاع دهید.
  • دلیل دیگر شارژ نشدن باتری این است که سیم شارژ شما کار نمی کند.
  • اگر هنگام اتصال شارژر به لپ تاپ ، چراغ نشانگر روشن نشود یافقط هنگامی که شارژر را در یک زاویه خاص نگه دارید، روشن میشود. ممکن است پورت شارژ لپ تاپ شما خراب باشد.
  • تعمیرات پورت شارژ مستلزم این است که لپ تاپ خود را باز کنید و تعمیرات را به صورت داخلی انجام دهید. این کار معمولاً برای متخصصین تعمیر لپ تاپ آسان است.

2. بی دلیل خاموش میشود

اگر لپ تاپ شما یک دفعه وسط کار خاموش شود ، ممکن است مشکل از باتری باشد. مطمئن شوید لپ تاپ شما به برق وصل است. اجازه دهید کمی شارژ شود ، پس از مدتی شارژ دوباره آن را روشن کنید.

خاموش شدن بی دلیل لپ تاپ

همچنین ممکن است خطای صفحه باشد. اگر رایانه شما در حال کار است اما تصویری روی مانیتور نیست ، لپ تاپ خود را دوباره راه اندازی کنید و ببینید آیا دوباره این اتفاق می افتد یا نه.

اگر هیچ یک از این موارد نیست ، ممکن است هارد دیسک شما خراب باشد. این مورد یک مشکل بزرگتر و پیچیده تر است.

در اسرع وقت از داده ها و برنامه های موجود در لپ تاپ خود پشتیبان تهیه کنید. سپس جهت سرویس و تعمیر لپ تاپ خود به تیم تخصصی دو سوت تعمیر مراجعه کنید.

+ نوشته شده در چهارشنبه 3 شهريور 1400ساعت 22:38 توسط سید علی | | تعداد بازدید : 15

× بستن تبلیغات

بلیط هواپیما استانبول تهران